جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کتاب صوتی «سفر سرخ»

«سید حسین علم‌الهدی» فرزند «سید مرتضی علم‌الهدی» متولد اهواز است. وی از فعالان قبل و بعد از انقلاب اسلامی ایران و فرمانده سپاه هویزه در آغاز جنگ ایران و عراق بود. علم‌الهدی در سن ۲۲ سالگی در «عملیات نصر یا هویزه» به شهادت رسید.
در سال ۱۳۵۴ «حسین علم‌الهدی» و تعدادی از دوستانش به دلیل فعالیت‌های مذهبی توسط ساواک دستگیر و به زندان منتقل می‌شوند. او باوجود شکنجه‌های فراوان پاسخی به سؤالات بازجوهایش نمی‌دهد. او تمام زندگی‌اش را وقف فعالیت‌های انقلابی کرده است. در سال ۱۳۵۶ به مشهد مقدس می‌رود. در این شهر «حجت الاسلام خامنه ای» و «حجت الاسلام هاشمی نژاد» با جذب دانشجویان و طلاب جوان سعی دارند فضای خفقان شهر مشهد را از بین ببرند و حسین با رهنمودهای ایشان حضوری مؤثر در مقابله با جریان‌های انحرافی در دانشگاه‌ها دارد.
بعد از مدتی به اهواز بازگشته و به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد. انقلاب به پیروزی رسیده است. حسین کانون نشر فرهنگ اسلامی را در اهواز راه‌اندازی می‌کند. به نهج‌البلاغه عشق می‌ورزد و درباره «ولایت فقیه» پژوهش‌های زیادی می‌کند. مدتی نمی‌گذرد که عراق تحرکاتی را علیه ایران در خطوط مرزی آغاز می‌کند. او در تلاش است اسناد و مدارکی را که دالّ بر عملکرد بد و هدفمند «تیمسار مدنی» است به مسئولان در تهران و در نهایت به اطلاع امام خمینی (ره) برساند. تانک‌های عراقی به بُستان رسیده‌اند. او بسیاری از جوانان را بسیج کرده و راهی جبهه می‌شود. اوضاع در خوزستان هر روز وخیم‌تر می‌شود. حجت الاسلام خامنه‌ای و «دکتر چمران» به اهواز می‌آیند و برای مقابله با ارتش عراق برنامه‌ریزی می‌کنند …

*انسیه شاه حسینی در سال ۱۳۸۹، فیلمی را با نام زیباتر از زندگی به تهیه‌کنندگی سعید سیدزاده و با بازی حامد کمیلی، با موضوع زندگانی حسین علم الهدی را ساخت.
این فیلم به عنوان نماینده سینمای دفاع مقدس در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر حضور یافت.

کتاب گویای «سفر سرخ» اقتباسی نمایشی است از نسخه چاپی کتابی به همین نام از «نصرت‌الله محمودزاده» که شرح زندگینامه، خاطرات و یادداشت‌های شهید «سید حسین علم‌الهدی» است. این کتاب زوایای متعدد زندگی شهید علم‌الهدی از کودکی تا آغاز مبارزات انقلاب، از حلقه‌های مطالعاتی تا فعالیت در منطقه و نقش‌آفرینی به عنوان یک هسته فرهنگی _اجتماعی تا مبارزات دانشجویی در مشهد، سخنرانی در خوزستان و درنهایت جهاد و شهادت در هویزه را برای مخاطب بازگو می‌کند. گفتنی است این کتاب موفق به کسب عنوان «برگزیده جشنواره ربع قرن کتاب دفاع مقدس» شده است.

برای دریافت صوت کتاب، به آدرس زیر مراجعه کنید:

http://book.iranseda.ir/detailsalbum/?g=127648